386 352 653
Po-Pá:10:00-15:00

DŮLEŽITÉ INFORMACE

 

Vážení klienti, vážení obchodní partneři,

vzhledem k neustále se měnící situaci u nás i ve světě, k různým nařízením v České republice a ostatních zemích, bychom Vás rádi upozornili na pár důležitých informací.

Jak jistě všichni víte, naší hlavní destinací je italský termální ostrov ISCHIA. Ischia byla pandemií COVID-19 zasažena opravdu minimálně. Jelikož se však jedná o část Itálie, i tam musí být dodržována určitá pravidla a omezení.

  • Jedná se zejména o nošení roušek ve společných prostorách hotelu (recepce, restaurace, výtah atd.), v ochodech, barech, restauracích, MHD a jiných uzavřených prostorech. Aktuálně v Itálii platí i nová vyhláška, která nařizuje povinné použití roušky i venku, od 18:00 hod. do 6:00 hod. (v místech se zvýšeným výskytem osob, tzn. centra, promenády atp.). Porušení je pokutováno (až do 1.000 €).
  • V hotelech, které nabízejí bufet (ať už snídaňový či k večeři), si klienti nyní nemohou nabírat jídlo sami, ale při těchto bufetech je obsluhuje číšník.
  • Určitá omezení musí dělat hotely i co se týče vstupu klientů do bazénu. Aby mohl být zachován minimální odstup mezi hosty, může být ve stejný čas do bazénu umožněn vstup pouze určitému počtu osob. Toto je u každého hotelu samozřejmě odlišné, závisí na velikosti bazénu, atp.
  • Omezen může být také počet lidí při vstupu do termálních parků.
  • Je nutno dodržovat odstup min. 1 metr od ostatních osob.

Všechna omezení a změny vždy u hotelů ověřujeme společně s tím, zda mají dostupné pokoje.

I přes tato omezení jsou však na Ischii i pozitiva. Jak už jsme zmínili, počet aktuálně nakažených je nulový (či velmi minimální), turistů na ostrově není tolik, jako v minulých letech.
Vše na Ischii funguje, není tedy důvod, proč si se tam nevydat a dovolenou si neužít!

 

Na závěr bychom chtěli dodat, že Itálie je aktuálně zařazena do zemí s nízkým rizikem. Nemusíte se tedy po příjezdu do ČR bát karantény nebo nutnosti podstoupit test na COVID-19.

Všem, kteří se do Itálie chystají, doporučujeme sledovat následující dva odkazy:

https://www.mzv.cz/rome/cz/viza_a_konzularni_informace/konzularni_informace_pro_italii/informace_k_cestovani_ceska_republika.html

https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/cestujeme_covid19.html

 

V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte v kontaktovat na e-mailu petratour@ckpetratour, či na telefonních číslech 602 100 009 nebo 386 352 653.

ARRIVEDERCI na Ischii!
Kolektiv CK PETRA TOUR

 

Vytvářím objednávku...