386 352 653
Po-Pá:10:00-15:00

ČLÁNEK: Zimní čas na Ischii

Na ostrově Ischia je i v zimě mnoho událostí a míst, které přitahují pozornost a nabízejí úžasné radostné momenty a okamžiky. A právě takové radosti Ischia nejen v létě, ale právě i v zimě nabízí. Pojďme tedy společně Ischii poznat také z jiné stránky.
Jednou z mnoha událostí, která se na ostrově koná, je bezpochyby připomenutí narození Ježíše v poustevně St. Nicola, která stojí přímo na vrcholku Monte Epomea a je vytesána do kamene. Ze shora je krásný výhled na Neapolský záliv, ostrov Capri, ostrovy Panza a Ventotene i sopku Vesuv. Malý kostel St. Nicola, který taktéž stojí na vrcholku Epomea, patří k jednomu z historicky a nábožensky nejzajímavějších míst ostrova Ischia. Tento "výšlap" se koná každý rok a každý rok přitáhne spoustu místních i turistů, kteří si chtějí užít vánoční čas. Zpívají se vánoční písně, pije se červené i bílé víno a ochutnávají se místní tradiční pokrmy.
Od počátku prosince začínají Ischitánci tradičně zdobit své domovy, ale i ulice, kde se nese duch Vánoc na každém kroku. Lidé již tradičně navštěvují rybí trh ve Foriu (23.12.) nebo živý betlém v Campagnanu (poblíž Ischia Ponte), který je velmi oblíben. Celá vesnička je proměněna v biblický Jeruzalém - ulice jsou pokryty senem a místní obyvatelé jsou oblečeni v kostýmech té doby. Návštěvníci procházejí určenou trasou skrz vesničku a nakonec se setkají s Ježíškem, Josefem a Marií. Všude jsou stánky s občerstvením a dobrým pitím. To vše je možné zakoupit za speciální měnu, která je speciálně vytvořena pro tento kouzelný večer. Dalším zajímavým místem je Il Bosco Incantato (Kouzelný les), který se nachází ve městě Ischia, jen kousek od nákupní čtvrti. Je to místo plné podivných bytostí a zvířat (jednorožci, plameňáci nebo motýli), kteří jsou nádherně barevně osvětleni a jsou použity i různé zvukové efekty, které tomu všemu dodají tajuplnosti. Vstup je zcela zdarma.
Stejně tak jako v letních měsících, tak i v zimním období si zde přijdou na své milovníci dobrého jídla. Typickými vánočními pokrmy jsou například pizza s čekankou, smažená treska, Roccoco (typické neapolské sušenky), Struffoli (smažené těsto sypané mandlemi) nebo Cassata (piškotový dort s ricottou a kandovaným ovocem).
Načerpat sílu lze na ostrově i v době Adventu a zimních měsících. Ischia svým návštěvníkům nabízí mírné středomořské podnebí, hřejivé zimní slunce, pohostinnost místních obyvatel, zátoku Sorgeto, kde ze skal vyvěrají horké prameny přímo do moře, starodávné lázně Cavascura, léčivý pramen Nitrodi či další kouzelná a jedinečná místa, která na ostrově jsou. Je známo, že na ostrově vyvěrá více než 100 pramenů, přesně to však říci nelze. K nejznámějším pramenům patří Nitrodi, Buceto, Fornello a Fontana, Santa Restituta či Citara. Nebo se jen procházet a vychutnat si krásy ostrova.
Vánoce jsou časem klidu a pohody. A na Ischii to platí také. Je to čas plný radosti, přátelství a lásky.

Vytvářím objednávku...