386 352 653
Po-Pá:10:00-15:00

ČLÁNEK: Trekingové trasy - Monte Epomeo

Ischia, to není jen ostrov dobrého jídla, pití, krásného moře a proslulých termálních parků. I přes to, že je tímto ostrov vyhlášený ani příznivci pěší turistiky nebudou ochuzení.
V tomto článku Vám představíme trekingovou trasu na Monte Epomeo, které je se svýmy 787 m.n.m. nejvyšším vrcholem ostrova.
Na Monte Epomeo vedou dvě trasy - delší trasa (popis níže) a nebo kratší trasa, která vede rovnou z Fontany na Monte Epomeo a stejnou cestou zpět.

Serrara – Frassitelli – Falanga – Epomeo – Fontana

Start: Serrara
Cíl: Fontana

Doba trvání: cca 3 hodiny
Délka trasy: cca 6 km
Výškový rozdíl: 789 m
Náročnost: Nenáročná

 

Úvod:
Delší trasa která vede rovněž na Monte Epomeo, odkud vidíte kromě celého ostrova Ischia i Neapol – horu Vesuv, Capri a Sorrento, vede i přes lesy Frassitelli a Falanga s výhledem na pláže Citara a San Francesco a na filmový kostel Soccorso.

 

Popis:
Trasa začíná ve městě Serrrara odkud se pokračuje do lesa Frassitelli. Zde si můžete z výšky 600 m.n.m. prohlédnou město Forio i s krásným kostelem Soccorso, pláž Citara a pláž San Francesco. Následuje les Falanga, kde můžete vidět kamenné domy vytesané ve tvaru jeskyní a dále pak “Pietra dell’Acqua” - nádrž, která slouží pro sběr dešťové vody.
Postupně začnete stoupat na Epomeo, kde je kostel Punta San Nicola vytesaný přímo do hory. Kromě překrásného výhledu na moře, Neapol – horu Vesuv, Capri a Sorrento si můžete užít odpočinek před cestou dolů v restauraci La grotta da Fiore.
Následuje sestup dolů do Fontany s posledními panoramatickými výhledy. Cestou dolů budete míjet obchod s domácími výrobky – můžete využít ke koupi suvenýrů.
Ve Fontáně naše cesta končí, odtud se již veřejnou dopravou dostanete do hotelů.

Doporučení:
Pevná trekingová obuv, občerstvení s sebou - první zastávka s občerstevním je až na Monte Epomeu.

Vytvářím objednávku...