386 352 653
Po-Pá:10:00-15:00

ČLÁNEK: Festa Di St. Anna - Ischia Ponte

24. - 26. července 2019 se v Ischia Ponte koná Festa di Sant'Anna: kouzelná noc, která vás odveze zpět do světa pohádek.

Svátek na moři u skal Sant'Anna je nejvýznamnějším letním festivalem ostrova Ischia. Koná se večer 26. července od 21 hodin v Ischia Ponte, kdysi nazývané Borgo di Celsa, v scenérii zálivu Cartaromana s průvodem alegorických lodí, simulovaným zapálením Aragonského hradu a opět s mimořádným ohňostrojem, který lze vidět také z nedalekého ostrova Procida a i z nejvzdálenějšího ostrova Capri.

Akci končí světelná show, která zahrnuje celý záliv. Početné „lampetelle“, umístěné na skalách Sant'Anna, na hradbách Aragonského hradu, na cimbuří věže Sant'Anna, na balkonech Borgo, tvoří scénografické prostředí s velkým efektem. Přehlídka ohňostrojů a simulovaný požár Aragonského hradu obnovují vzpomínku na kanonádu Angličanů na  starobylé město na skále na počátku devatenáctého století. Jedná se o velkolepý moment, na  který tradičně čeká veřejnost, která se shromáždí na skalách a člunech kolem vodního toku zálivu, který přemění ostrůvek hradu na plovoucí scénický stroj, největší a nejzajímavější z alegorických lodí.

Slavnostní akce prošla různými názvy: Námořní festival, Festa di Sant'Anna, Festival zdobených lodí, Sagra del Mare, Svátek u moře na skalách Sant'Anna, Přehlídka alegorických lodí, Festival na skalách Sant ' Anna a nedávno i Karneval letního slunovratu či  Přehlídka maskovaných lodí.

Definice Festa pochází z předchozích  obřadů, které byly dány jako termíny pro přírodní cykly. Tato silně zakořeněná tradice byla překryta katolickou oslavou svaté Anny, ochránkyní  pracujících žen. Původně se festival sestával ze zapálení četných ohňů, které byly zažehnuty za soumraku. Dřevo bylo nahromaděno za celý rok a první  signál k zapálení začal na  Epomeu, následovaný dalšími ohni na Soronzanu, Cilentu, Campagnanu a okolí a nakonec na Starém hřbitově. Kromě ohňů pak proběhly plavecké soutěže a veslování.

1. Hledat 2. Destinace 3. Výběr hotelu 4. Termín 5. Vaše data 6. Rezervace
Označené: 0
navštěvovaný: 0
Vytvářím objednávku...