386 352 653
Po-Pá:10:00-15:00

Blog

VÍTEJTE NA NAŠEM BLOGU!
Především bych Vás chtěla přivítat na našem novém blogu, kde se dozvíte mnoho zajímavých a užitečných informací ohledně termálního ostrova Ischia. Naleznete zde také tradiční italské recepty a dozvíte se mnoho zajímavostí, které jste možná nevěděli...
 
Na úvod bych Vám velice ráda Ischii představila:
 
ISCHIA - italský termální ostrov, který je taktéž znám pod názvy Zahrada Evropy či Zelený ostrov, je vyhledávanou turistickou destinací. Ischia je místem kontrastů, prolíná se zde minulost s přítomností a turisté zde naleznou jak moderní hotelové komplexy či vilky, tak i tradiční obchůdky v úzkých, starobylých uličkách, které na Vás vdechnou závan dávných časů. Ischia je specifická pro svou různorodost - ostrov plný středomořské vegetace, exotických rostlin, piniových hájí, termálních pramenů, hornatého reliéfu a vysokých skalisek, členitého pobřeží, středomořské architektury či půvabných zátok a zálivů. To vše Ischia svým návštěvníkům nabízí a je díky tomu vyhledávaným místem, které skýtá příležitosti k oddechu, relaxaci, odpočinku, ale i k aktivní dovolené.

ISCHIA je svou rozlohou největším ostrovem Neapolského zálivu. Leží přibližně 33 km západně od Neapole a od ostrova Capri. Celý ostrov je rozdělen na 6 částí - ISCHIA PORTO A PONTE, CASAMICCIOLA TERME, LACCO AMENO, FORIO, SERRARA FONTANA A BARANO. Nejvyšší horou ostrova je Monte Epomeo, jenž ční do výšky 788 m n.m. Ischia je sopečného původu a je součástí "CAMPI FLEGREI" (Flegrejských polí), kam patří také Neapol, Pozzuoli a sopka Solfatara. Poslední erupce na ostrově byla v roce 1301 - sopka Flaiano.
 
Historie letem světem
 
Podle jedné z pověstí se na ostrově zastavil Aéneas, když se vracel po porážce z Tróje. Bylo to ještě předtím, než byl založen Řím (753 př.n.l.). Je známo, že ostrov byl osídlen již v době neolitu. Svědčí o tom archeologické nálezy. Vrch Castiglione v Casamicciole byl osídlen v době bronzové a v době železné. V 8. století se zde usadili přistěhovalci z Řecka a založili zde osadu Pithecusa, podle které byl kdysi i celý ostrov pojmenován. V této době vzkvétá obchod s keramikou, která je pro ostrov typická. Roku 1265 připadla Ischia rodu Anjou, později španělskému králi Alfonsovi I. Aragonskému, který vybudoval opevnění na obranu ostrova proti nájezdům pirátů. Byla to zlá doba, která v 17. století vyvrcholila morovou epidemií. Poté se v čele vystřídali Habsburkové a Bourboni, kteří zde vládli až do roku 1860, kdy došlo ke sjednocení Itálie a Ischia se stala součástí italského království.
 
Nezapomeňte navštívit Aragonský hrad...
 
Jednou z nejznámějších a nejnavštěvovanějších památek na ostrově je zajisté Aragonský hrad - dominanta Ischia Ponte a symbol celé Ischie, ze kterého dýchá středověk. Hrad se tyčí na malém ostrůvku, který je vulkanického původu. Celková výška hradu sahá do 115 m. U vstupu se prochází starou branou (l´antica Porta di Mare - Mořská brána), která dříve sloužila jako Strážnice (Batteria). Nacházejí se zde i ruiny Katedrály S. Assunty, což byl původně románský kostel. V roce 1301 byl kostel přebudován na novou katedrálu, která je jedinečná díky zachovalé malířské výzdobě.Dále je zde k vidění Kostel Immacollata, který byl vystavěn pro jeptišky řádu Klarisek (tento řád založila Beatrice della Quadra). Návštěvníci mohou spatřit kupole kostela, ale také tajemné pohřebiště Klarisek pod kostelem či vězení Bourbonů, Grotta del Mago (Jeskyni čaroděje) nebo pláž svatého Pankráce.
Vytvářím objednávku...